«Митний склад» – новий режим реалізації газу в Україні

Минулого року було відкрито декілька нових способів торгівлі газом. Один із них зветься «Митний склад». Торги необхідним обсягом газу проходять на сайті Української енергетичної біржі, де є відповідні умови та вигідна форма взаємодії між продавцями та покупцями. Ціни максимально прозорі та засновані на поточних характеристиках ринку. Енергетичний ринок через рік суттєво перетворився, що дозволяє підвищити ефективність проведених торгів.

«Митний склад» – новий режим реалізації газу в Україні

Що таке «Митний склад»?

Це унікальний режим, завдяки якому можна зберігати газ у підземних сховищах. Податки чи митні платежі не потрібно сплачувати і покупцям надається можливість зберігати газ протягом 1095 днів. Наразі на території країни діє десять таких сховищ, які пропонують подібний формат взаємодії.

Купівля та продаж газу в такому форматі проводиться на сайті Української енергетичної біржі. Тут на сайті https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/ueb-provodit-auktsioni-z-realizatsii-gazu-v-rezhimi-mitnij-sklad/ про це можна докладно прочитати, а додаткову інформацію уточнити у працівників майданчика. До торгів допускаються лише ті учасники, які раніше пройшли реєстрацію та акредитацію за відповідним напрямом. Також необхідно дотримуватись встановлених правил, норм і вимог.

Переваги оновлених торгів

Серед основних переваг можна уточнити кілька моментів:

  • мінімізація реального документообігу;
  • підвищення конкуренції;
  • безпеку учасників ринку;
  • прозоре ціноутворення.

Як тільки покупець повністю сплатив необхідний йому обсяг газу, відбувається переоформлення заданої кількості газу з рахунку продавця на рахунок покупця. Більше дізнатися про особливості проведення торгів можна на спеціалізованому майданчику або уточнити інформацію у служби підтримки.

Особливості нової функції

На даний момент функціонал та можливості ринку у форматі «Митний склад» пройшли тестування. Учасники ринку можуть прямо зараз проходити реєстрацію та подальшу акредитацію, щоб бути повноцінними покупцями чи продавцями. Українська універсальна біржа є лише ефективним посередником у всіх діях.

На товар формується більш ніж справедлива вартість. Раніше доводилося методами корупції видобувати необхідні обсяги газу, тоді як новий інструмент є абсолютно безпечним, прозорим і відкритим для всіх сторін угоди.

Принципи проведення торгів

Процес вибору лотів та купівлі відповідних ресурсів організований за внутрішніми правилами біржі. Кожен учасник має рівні права, що дозволяє забезпечити рівні ціни та прозорі умови взаємодії між сторонами. Попередньо потрібно подати заяву на участь в електронних торгах, після чого робити ставки у відповідних лотах та оформлювати відносини документально.

Висока ліквідність та конкуренція є відмінним елементом підтримки економіки. Є широкий вибір представлених позицій, що обмежує вибір. Також учасники можуть передплатити оновлення та своєчасно отримувати повідомлення про торги, щоб моментально реагувати на зміну вартості.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.